Baltic3D | 3D modelēšanas konkurss
507
post-template-default,single,single-post,postid-507,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

3D modelēšanas konkurss

Baltic3D.eu sadarbībā ar G.Rusova Ortopēdijas centru, RTU Design Factory, RSU Studentu parlamentu, Liepājas Dizaina un Mākslas vidusskolu un izglītības uzņēmumu „Lielvārds” izsludina 3D ideju un modelēšanas konkursu . Baltic3D.eu, nodrošina funkcionālu un precīzu 3D prototipu un dizaina objektu druku no dažādiem materiāliem.

Konkursa organizētāju kontakti:

Pētniecības un attīstības projektu vadītāja Linda Lancere, Tālr.: +371 26321087, e-pasts: linda@baltic3d.eu;

Konkursa mērķis ir atrast inovatīvus un radošus 3d modelētus dizainus, kurus ar 3D printēšanas tehnoloģiju palīdzību iespējams individuāli pielāgot personām.

Pēc dažādām traumām vai nervu sistēmas saslimšanām (cerebrālā trieka u.c.) gan pieaugušajiem, gan bērniem bieži rodas kustību traucējumi vai tiek veiktas amputācijas. Līdz ar to viņi kļūst ļoti ierobežoti savās kustībās un iespējās socializēties, bieži personu veselība kopumā tiek apdraudēta tieši šī bojājuma dēļ. Cilvēki visbiežāk izmanto tehniskos palīglīdzekļus, lai maksimāli atjaunotu/saglabātu savas iespējas kustēties. 3D tehnoloģijas paver jaunas iespējas šo palīglīdzekļu radīšanā un izmantošanā, tāpēc meklējam ideju prototipa risinājumam, kuru iespējams izdrukāt ar 3d printeri un piedāvāt kā izmēģinājumu ieinteresētajām personām.

Vēlamies rosināt jūsu fantāziju un veicināt visneparastākā un vizuāli estētiskākā risinājuma, kas uzlabotu cilvēku dzīves kvalitāti, atraktivitāti un oriģinalitāti, ieviešanu praksē.

BALVU FONDS 

Kopumā izvēlēsimies 10 labākos risinājumus, kuri tiks apbalvoti ar naudas balvu. Visaugstāko novērtējumu saņems veiksmīgs risinājums, kurā ņemti vērā kopumā 3 nosacījumi – funkcionalitāte, vizuāli skaists dizains, izveidots risinājums. Kurš ir tehnoloģisks izaicinājums. Tiks apbalvoti arī 3 labākie risinājumi atsevišķi katrā kategorijā.

Kopējais balvu fonds sastāda 1200 Euro. Kopējais fonds tiks sadalīts sekojoši:

Galvenā balva  300 € 

Balvu fonds pa kategorijām.

 

1.vieta

2.vieta

3.vieta

Funkcionāls risinājums

150 €

100 €

50 €

Vizuāls dizains

150 €

100 €

50 €

Tehnoloģisks izaicinājums

150 €

100 €

50 €

 

NB! Baltic3d.eu patur tiesības neizmaksāt naudas balvu, ja iesniegto pieteikumu kvalitāte tiks noteikta par zemu vai neatbilstošu kritērijiem, vai tiks konstatēts plaģiāts.

Naudas balvas tiks izmaksātas, personīgi sazinoties un saskaņojot ar vietu ieguvējiem.

Aicinām piedalīties profesionālo skolu audzēkņus, augstskolu studentus, profesionālus dizainerus, 3D modelēšanas entuziastus un jebkuru citu, kura aicinājums ir 3D vektormodelēšana un grafiskais dizains.

Piedalīties var jebkurš interesents, kurš pārvalda digitālo modelēšanu vektoru formātā. Katrs dalībnieks drīkst piedalīties ar vairākiem darbiem.

Darbi jāiesniedz jebkurā no vektorfaila formātiem (.amf, .dgn, .dwf, .dwg, .flt u.c.), atceroties, ka 3D printēšana dod iespēju drukāt ļoti precīzi un detalizēti. Ja nepieciešams, pievienojiet aprakstu par darba-risinājuma ideju, funkcijām, izpildījumu u.c.piezīmes.

 

Darbus var iesniegt šādās kategorijās:

1. Funkcionāls risinājums.

Risinājums, kā vislabāk kvalitatīvi realizēt izvēlētā palīglīdzekļa funkcionalitāti, pēc iespējas vairāk funkcijas. (piemērs – plaukstas protēzes spēja satvert, pacelt/nolikt, noturēt, pagriezt, rakstīt, manevrēt utt.u.tml.)

 

2. Vizuāls dizains

Palīglīdzekļa estētisks dizains, kurš uzlabo palīglīdzekļa iespēju socializēties, iekļauties sabiedrībā.

 

3. Tehnoloģisks izaicinājums

Palīglīdzeklis var tikt uzlabots ar visdažādākajām iespējām, piemēram, apgaismojumu, telefona turētāju, IOT (internet of things), u.c.

Iesniegtais darbs var atbilst vienai no trīs kategorijām vai izpildīt visu minēto kategoriju nosacījumus vienā risinājumā.

 

Palīglīdzekļi, kurus vēlamies uzlabot, ir šādi:

a. Ortoze*

i. Plauksta

ii. Pēda/potīte

iii. Celis

iv. Elkonis

v. Mugura (var dalīt zonās)

b. Protēze*

i. Plauksta/pirksts

ii. Pēda

iii. Kājas apakšstilbs

iv. Kājas augšstilbs

v. Rokas augšdelms

vi. Rokas apakšdelms

 

*papildus resursi

ortoze: http://en.wikipedia.org/wiki/Orthotics

protēze: http://en.wikipedia.org/wiki/

Prosthesis http://likumi.lv/doc.php?id=202674 

 

Vērtēsim, vai iesniegtie darbi atbilst tādiem kritērijiem kā:

  • funkcionalitāte – pielietojamība atkarībā no izvēlētā objekta (piemērs – plaukstas protēzes spēja satvert, pacelt/nolikt, noturēt, pagriezt, rakstīt, manevrēt utt.u.tml.)
  • novitāte – izstrādājumiem jābūt unikāliem autordarbiem, interneta resursos jau pieejami risinājumi tiks noraidīti
  • realizējamība – risinājumam jābūt reāli izmantojamam, pieteikumi, piemēram, par papildfunkciju saziņai ar citplanētiešiem netiks pieņemta
  • precizitāte – 3D printēšanas tehnoloģiju pilnvērtīgai iespēju izmantošanai jānodrošina augsta precizitāte detaļām
  • ergonomiskums – drošums – komforts/ērtums
  • estētiskā kvalitāte – risinājuma vizuālais dizains

 

 

Gaidīsim jūsu pieteikumus un digitālos dizaina risinājumus elektroniski uz e-pastu linda@baltic3d.eu. Līdz darbu iesniegšanas datumam ir iespējams un arī vēlams noskaidrot jebkuru jautājumu pa tel.26321087!

Reģistrēšanās līdz 17.05.2015. plkt.23:59.
Reģistrācijas info:

Autora vārds, uzvārds

Kontaktinformācija – tel.nr.,e-pasts

Pārstāvētā institūcija

Iespējamā izvēlētā kategorija un palīglīdzekļa veids.

Darbu iesniegšana. līdz 7.06.2015. plkst.23:59.
Rezultātu paziņošana. 8.06.2015. mājaslapā baltic3d.eu.
AUTORTIESĪBAS
Konkursa popularizēšanas nolūkos, piesakot darbus un/vai dodot atļauju darbu pieteikšanai, darbu autori bez atlīdzības nodod visas ar konkursu saistītās savu darbu publicēšanas tiesības konkursa organizatoriem. Naudas balvu ieguvēji pilnībā nodod iesniegtā darba intelektuālā īpašuma tiesības organizatoram.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.